Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 6

gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniaWygląda na to, że przynajmniej w najbliższym czasie możemy spodziewać się całkiem miłych koncertowych wieczorów z lokalnymi, i nie tylko, muzykami. Niedawno powstały lokal w okolicy centrum miasta jak na razie z powodzeniem zaspokaja zapotrzebowanie na żywe, kameralne granie. 

W ostatni piątek, po dłuższej przerwie mogliśmy posłuchać naszej mocnej ekipy z Dollars Brothers Band, która zagrała swój najlepszy łemkowski materiał plus ciekawy jam, podczas którego chyba lekko 'znudzeni' swoimi miejscami na scenie pozamieniali się instrumentami.

Czytaj więcej: Słoik w Szafie z Dollarami

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 8

gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniaNowe miejsce na klimatyczne, kameralne koncerty? Miłośnicy lokalnych muzyków spotkali się w ostatni piątek w miejscu spod znaku starej szafy i słoika. Wystąpiła ekipa The Billy Goats, która w nieco zrekonstruowanym składzie zagrała spory zestaw coverów. Repertuar rockowo-bluesowy sprawdza się doskonale w tego typu miejscach, zatem dość licznie przybyła publiczność bawiła się doskonale. W planach są już kolejne muzyczne spotkania, wygląda więc na to, że pewna luka jaka powstała ostatnio na gorlickiej scenie muzycznej jeżeli chodzi o lokale organizujące koncerty, ma szansę zostać załatana. Następna okazja już w najbliższą sobotę.

Czytaj więcej: The Billy Goats, szafy i słoiki

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 2

Muzyczna zabawa w stylu wolnym, czyli bluesowe jam session było rzecz jasna najlepszym sposobem na świętowanie Polskiego Dnia Bluesa. Inicjatywa świętowania urodzin BB Kinga zakiełkowała 9 lat temu dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Bluesowemu. Od tamtej pory w okolicach 16 września w całej Polsce odbywają się koncerty i imprezy o charakterze bluesowym mające na celu promocję tego rodzaju muzyki.

Czytaj więcej: Polski Dzień Bluesa 2014

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 7

 Gorlicka Scena Muzyczna w 2013 była bardzo obfita w wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Kilka miesięcy temu witaliśmy się z twórczością nowego zespołu Wioszczanie, tak  dobrze przyjętego podczas Dni Gorlic. We wrześniu śledziliśmy poczynania grupy Dollars Brothers, która wystąpiła z powodzeniem w popularnym formacie telewizyjnym "Must by the Music".

Pora, by zwrócić uwagę na najświeższy muzyczny debiut. W roli głównej Kuba Diduch i jego muzyka. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Czytaj więcej: Poezja szeptana Kuby Diducha

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 6

Dobra wiadomość dla miłośników lokalnych, ambitnych zespołów – ekipa muzyków znana nam do tej pory jako The Billy Goats postanowiła zakończyć granie coverów.

Postawiła na własny repertuar przepoczwarzając się w band o nazwie Take Two i od razu mocnym uderzeniem uraczyła odbiorców płytą!

Czytaj więcej: Take Two - wydaliśmy płytę!

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 10

5 grudnia na gorlickim muzycznym firmamencie objawiły się kolejne młode ekipy, które z pewnością będą chciały w przyszłości częściej pokazywać się publiczności.

Debiut miał miejsce w miejscu trochę nietypowym, bowiem w gorlickim „ekonomiku”, który postanowił dać młodym muzykom szansę zaprezentowania swoich umiejętności na własnej scenie podczas koncertu mikołajkowego.

Czytaj więcej: Metalowe Mikołajki w Ekonomiku

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 3

Koncerty z cyklu Przegląd Sceny Niezależnej "Muza Się Dzieje" organizowane przez Gorlickie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych SIĘ DZIEJE powoli zbliżają się do końca.

Za nami szósta odsłona tej imprezy, podczas której w konkursie zagrały dwie ekipy - krakowska KONTRKULTURA i słowacki NÁHODNÍ ZNÁMI. Jako pozakonkursowi gospodarze na rozgrzewkę wystąpiła grupa PARTY 5.

Czytaj więcej: Przegląd Sceny Niezależnej MUZA SIĘ DZIEJE, vol 6.

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 23

Niedzielny odcinek muzycznego show Must Be The Music z pewnością oglądała rekordowa liczba Gorliczan. Z pewnością również wszyscy ze ściśniętymi gardłami oczekiwali na wynik głosowania jurorów po występie naszych "Dolarowych Braci". Zatem z pewnością wszyscy odczuli niesamowitą dumę i radość, kiedy na tablicy wyników pojawiły się cztery zielone napisy TAK.

Czytaj więcej: Dollars Brothers cztery razy na TAK!

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 4

22 czerwca kino teatr Wiarus ożył ponownie. Ożył za sprawą kilkunastu młodych wykonawców z MDK Gorlice, którzy na chwile przenieśli nas w atmosferę lat 70. Muzyka disco, ciężkie rockowe brzmienia czy polskie niezapomniane przeboje, tego wszystkiego można było posłuchać w sobotnie popołudnie.

Czytaj więcej: Szalone lata 70

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 10

Od początku działalności naszego portalu staramy się promować naszych lokalnych muzyków, wokalistów i zespoły występujące na okolicznych scenach i pubach.

Jednym z bardziej wyróżniających się zespołów jest z pewnością Trick Beck, który właśnie wyprodukował swój pierwszy klip.

Czytaj więcej: Trick Beck - Take This - premiera