reklama
reklama
reklama
reklama

Wydarzenia sportowe w mieście

Gimnazjaliści z Libuszy Mistrzami Powiatu w piłce ręcznej

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 1
SłabyŚwietny 

We wtorek 24 marca w hali sportowej Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu  odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców. W sportowej rywalizacji uczestniczyło aż 9 drużyn: Gimnazjum Moszczenica, Gimnazjum Libusza, Gimnazjum Sękowa, Gimnazjum Lipinki, Gimnazjum Ropa, Gimnazjum Brunary, Gimnazjum nr 1 Gorlice, Gimnazjum Siedliska, Gimnazjum Stróżówka. 

 

Udział 9 szkół wskazuje, że piłka ręczna w powiecie gorlickim z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie, a jej pozycja staje się coraz silniejsza. Tytuł Mistrza Powiatu Gorlickiego obronili Libuszanie. Chłopcy wygrywając wszystkie swoje mecze, zapewnili sobie udział w zawodach na szczeblu rejonowym, które odbędą się 15 kwietniu w Brzeznej. Zwycięski zespół uzyska awans do zawodów wojewódzkich. Warto nadmienić, że Libuszanie od kilku lat regularnie i godnie reprezentują ZSP w Libuszy, gminę Biecz oraz powiat gorlicki na szczeblu wojewódzkim odnosząc liczne sukcesy. Warto nadmienić, że ta grupa uczniów tytuł Mistrza Powiatu zdobywa nieprzerwanie od 5 lat, począwszy od szkoły podstawowej przez gimnazjum.

Ostateczna kolejność zawodów:

Wyniki fazy finałowej:
Libusza – Siedliska 15 : 5
Sękowa – Siedliska 6 : 8
Libusza – Sękowa 12 : 3

Gimnazjum w Libuszy – Mistrz Powiatu
Gimnazjum w Siedliskach
Gimnazjum w Sękowej
Miejsca IV – VI Gimnazjum w Lipinkach, Gimnazjum w Ropie, Gimnazjum w Moszczenicy
Miejsca VII – IX Gimnazjum w Stróżówce, Gimnazjum nr 1 w Gorlicach, Gimnazjum w Uściu Gorlickim

Drużyna za zwycięstwo w zawodach otrzymała, dyplom oraz pamiątkowe medale, które wręczył Pan Stanisław Majorek trener brązowych olimpijczyków z Montrealu oraz Wicedyrektor PZPO w Bieczu – Pan Jerzy Bugno.
Zespół wystąpił w składzie: Szymon Kosiba, Krzysztof Kość, Wojtek Magiera, Patryk Syrociak, Kamil Słowakiewicz, Dobromir Witek, Krzysztof Karp, Patryk Witek, Miłosz Karp, Kuba Gorzkowicz, Dominik Białoń, Paweł Rybka, Michał Knapik. Trener: Wojciech Bajorek
Sędzia główny: Jakub Pach (Bochnia)

 

Informacje nadesłał Wojciech Bajorek


 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież