reklama
reklama
reklama
reklama

Wydarzenia sportowe w mieście

Srebrny medalista z Klubu Magura

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 2
SłabyŚwietny 

Mastersi z Klubu Narciarskiego Magura Gorlice wystartowali  w marcu w Gardenissima 2015, najdłuższym slalomie gigancie w Europie. Mamy bardzo dobre wieści, reprezentant klubu Marek Smetana zdobył srebrny medal.

 

Zawody odbyły się 28 marca w Groden/Val Gardena we Włoszech. Bramki zawodów ustawiono na długości 6 kilometrów. Start odbył się z wierzchołka szczytu Seceda na wysokości 2.518 m, a meta na wysokości 1.485 m,  przy dolnej stacji gondoli Col Raiser. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 1033 m różnicy wzniesień i 123 bramki.

Klub Magura reprezentowali Janusz Pikuła, Zbigniew Probulski , Marek Smetana oraz Oskar Pikuła.

Na starcie stanęli zawodnicy z Pucharu Świata, najlepsi mastersi w Europie, jak również amatorzy. Bardzo wysokie , bo 2 miejsce zajął Marek Smetana, a 9 miejsce Zbyszek Probulski  (kategoria MASTERS1950-54), natomiast Janusz Pikuła  zjechał do mety na 11 pozycji (kategoria MASTERS 1965-69). Brawa należą się także debiutującemu w zawodach Oskarowi Pikule, który zakończył zawody na  22 miejscu (kategoria SENIORS 1985-93)

Członkowie Klubu Magura już dziś zachęcają dorosłych amatorów do wzięcia udziału w przyszłorocznych zawodach ,a tak na świeżo podsumowali ostatni start: "Byliśmy  jak zwykle pod wielkim wrażeniem organizacji zawodów, trasy, widoków i pogody. Ponad 700 zawodników ukończyło gigant do godz. 12. Blisko 5 minutowy przejazd trasy giganta i odcinkami supergiganta ze średnią prędkością powyżej 70 km/h dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i skrajnego zmęczenia....za rok wracamy  !!!"

Filmik ze zjazdu z kamerki GoPro

Wyniki, zdjęcia i filmy - kliknij


 materiał: Magura Ski Team

 

Komentarze   

 
+1 #2 Zbyszek 2015-04-08 16:28
Pan Marek Smetana startuje w barwach naszego klubu już w kolejnej już Gardenissimie.. .
Cytować
 
 
+1 #1 OPTIView 2015-04-08 09:58
Pierwszy raz słyszę że pan Marek Smetana to zawodnik KN Magura. Gratulacje za wynik!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież