reklama
reklama
reklama
reklama

Wydarzenia sportowe w mieście

Strzały w "10" na gorlickiej strzelnicy (ZDJĘCIA)

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 1
SłabyŚwietny 

 Wystrzałowy początek sezonu - tak najkrócej można podsumować dzisiejsze spotkanie na gorlickiej strzelnicy, na której oficjalnie zainicjowano nowy rok.
Pogoda sprzyjała, a chętnych do udziału w zawodach nie brakowało - starsi, młodsi, bardziej i mniej zaawansowani strzelcy spróbowali dziś swoich sił w ramach walki o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice.

O godzinie 14.00, na strzelnicy gorlickiego LOK rozpoczęły się zawody w strzelaniu z kbks rozpoczynające sezon 2015. Kobiety i mężczyźni rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice, który był  trofeum za najwyższą ilość punktów uzyskanych w dzisiejszych zawodach. Zwycięzcą został Mateusz Grabarz, który na 100 możliwych punktów uzyskał 80.

W kategorii mężczyzn najwyższe lokaty uzyskali:

1. Grabarz Mateusz
2. Grabarz Janusz
3. Ślusarz Jan.

W kategorii kobiet:

1. Monika Kulka
2. Obrzut Patrycja.

Poza walką o miejsca, wielu uczestników wykorzystało okazję by po raz pierwszy wziąć do rąk broń i spróbować swoich sił w tym sporcie. Z tej możliwości skorzystał także Burmistrz naszego miasta, strzelając z broni sportowej centralnego zapłonu 7,62 mm  Jack.

Organizatorzy - członkowie LOK - jak zawsze służyli radą, wskazówkami i chętnie pomagali początkującym w pierwszym spotkaniu z bronią. Dzięki temu, po zakończonych zawodach wielu wyszło z postanowieniem powrotu na strzelnicę, by przy kolejnej próbie zdobyć choć jeden punkt więcej niż dziś.

Najbliższa okazja - już za dwa tygodnie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Monika Anna Kulka

 

 

Komentarze   

 
+1 #4 optymista 2015-05-08 10:14
Fajne są te zawody, za darmo można postrzelać i przypomnieć sobie jak było na p.o. ( jak ktoś jeszcze pamięta co to było). Dobrze ,że ta strzelnica jakoś funkcjonuje, jak pojawia się u nas "zielone ludziki" to gorliczanie będą wiedzieli przynajmniej jak trzymać karabin i jak się to to ładuje. :roll: A niezadowoleni zawsze będą taki los "społeczników" krytyka i krytyka czasem ktoś pochwali gdzieś na ostatniej stronie.
Cytować
 
 
+3 #3 Mario 2015-04-30 09:28
Karol, zamiast bez sensu stukać w klawiaturę, przyjdź na strzelnicę, skoś trawę, bo potem na zawodach będziesz marudził, że Ci źdźbła zasłaniają tarczę :P .
Cytować
 
 
+4 #2 Zajcew 2015-04-29 20:26
W Gorlicach nie ma żadnych "pracowników strzelnicy" ponieważ ani LOK ani UM nie ma pieniędzy na etat (lub nawet cześć etatu). Osoby związane z strzelnicą to są pasjonaci strzelectwa sportowego, którzy poświęcają swój czas wolny na szkolenie młodzieży, remonty, prace porządkowe, organizacje zawodów. Nikt im za to nie płaci. Więc dlaczego nie mają brać udziału dla własnej satysfakcji w zawodach ( nagrody to są bardziej niż symboliczne).
PS. To, że strzelnica w Gorlicach funkcjonuje to zasługa członków LOK, emerytowanych żołnierzy z Straży Granicznej którzy kilka lat temu społecznie wyremontowali strzelnicę .
Cytować
 
 
-4 #1 karol 2015-04-25 14:08
Dlaczego pracownicy strzelnicy są brani do konkursów Pan Janusz Grabarz nie powinien być klasyfikowany.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież