reklama
reklama
reklama
reklama

Wydarzenia sportowe w mieście

Mistrzostwa Polski w zasięgu Dziewcząt

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 6
SłabyŚwietny 

O tym, że w naszym regionie mieszkają Dziewczyny z charakterem, z pewnością nie trzeba przekonywać.

Sukcesy drużyn żeńskich w piłce nożnej nadal są ciekawostką, której musimy jednak zacząć poświęcać dużo więcej czasu, a wszystko przez waleczne drużyny klubu UKS Staszkówka Jelna, które lada dzień może stanąć w walce o półfinał Mistrzostw Polski.

W dniu 11.kwietnia 2015 Młodziczki (rocznik 2002 i młodsze) z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna na boisku Moszczanki Moszczenica rozegrały I turniej Małopolskiej Ligi Młodziczek w grupie Mistrzowskiej.

Dziewczęta zwyciężyły we wszystkich 5 spotkaniach i z kompletem zwycięstw zostały samodzielnym liderem. Ostatni turniej eliminacyjny zostanie rozegrany 26 kwietnia w Krakowie. stawka jest wysoka, ponieważ dwa najlepsze zespoły będą nagrodzone awansem do półfinałów Mistrzostw Polski, które są organizowane po raz pierwszy przez PZPN.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Prądniczanka Kraków 2-0
Starówka N.Sącz - UKS 3 Staszkówka Jelna       0-8
UKS 3 Staszkówka Jelna - Bronowianka Kraków 2-1
Respekt Myślenice - UKS 3 Staszkówka Jelna    0-6
Piast Skawina - UKS 3 Staszkówka Jelna           1-3

Dzień później na boisku AS Progres Kraków swoje umiejętności zaprezentowały koleżanki z klubu. W finale B Małopolskiej Ligi Młodziczek  W rozgrywkach tych uczestniczy II zespół UKS 3 Staszkówka Jelna składający się z dziewcząt z  roczniki 2003-2005. Dziewczęta okazały rozegrały 4 spotkania, z czego 3 wygrały a jedno zremisowały, co ostatecznie dało im zwycięstwo.


Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:


UKS 3 Staszkówka Jelna II - MKS ZWM Wodna Trzebinia 3-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II - Victoria Gaj                       1-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II - Triumf Alwernia                 3-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II - AS Progres Kraków            4-2

Serdecznie gratulujemy wszystkim Zawodniczkom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do ich sukcesu. Niecierpliwie oczekujemy na kolejne wiadomości z murawy.

Monika Anna Kulka

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież