reklama
reklama
reklama
reklama

Zbliżające się imprezy i wydarzenia

24.08.3013 - 650 lat lokacji Sękowej

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 0
SłabyŚwietny 

Osoby, które postanowiły spędzić sobotnie popołudnie na uroczystościach  650 lecia lokacji Sękowej  pewnością zaliczą ją do udanych.

Wszyscy uczestnicy przeniosą się do minionych dziejów w historii Sękowej. Wspólnie mieszkańcy Sękowej i goście wypija toast za powstanie wioski Sękowa tradycyjnie jak na węgierskim szlaku przystało winem z beczki.

Rycerze będą opowiadać o dawnych dziejach uczyć strzelać z łuku a także pokażą różne zwyczaje rycerskie panujące w tamtych czasach. Do pierwszych kopanek ropy naftowej nawiążą  maziarze pokażą co dawniej robiono z oleju skalnego oraz dlaczego Łukasiewicz chciał zapalić lampę.  Żołnierze z I wojny światowej będą werbować do wojska i rozbawiać jak dawniej wojak Szwejk. 

Dla dzieci przygotowano atrakcje i konkursy z nagrodami oraz wesołe miasteczko. Pomyślano także o uhonorowaniu osób znaczących w rozwoju naszej małej ojczyzny Sękowej. Zorganizowano także jak co roku loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami. W nastrój euforii uczestników będzie wprowadzał  góralski zespół Ino Ros.