reklama
reklama
reklama
reklama

Zbliżające się imprezy i wydarzenia

29.12.2013 – Przed Wigilijne spotkanie w Ruskiej Bursie

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 0
SłabyŚwietny 

W niedzielę 29 grudnia Ruska Bursa zaprasza na przedwigilijne spotkanie.

Ruska Bursa zaprasza w tym dniu od 12.00, głównie dzieci, na warsztaty plastyczne, które poprowadzi Anna Kyrpan, absolwentka szkoły projektowania grafiki. Będzie można nauczyć się robić tradycyjne ozdoby choinkowe, m.in. wycinanki.

O 15.00 rozpocznie się pierogowa uczta. Już pomału staje się tradycją, że przed świętami Bożego Narodzenia, według juliańskiego kalendarza, odbywają się w Bursie spotkania, na których można popróbować wigilijnych potraw. Tak będzie i w tym roku.

Głównym punktem tegorocznego spotkania będą wigilijnie pierogi. W tym roku ogłoszony zostaje konkurs na najbardziej wyszukanego pieroga z postnym farszem. Kto przyniesie najciekawszą propozycję, ten zostanie nagrodzony.