reklama
reklama
reklama
reklama

Zbliżające się imprezy i wydarzenia

19.01.2014 - GORLICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 0
SłabyŚwietny 

Dyrektor Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach – Zdzisław Tohl

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach – Adam Nowak

Kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku – Leszek Brzozowski

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej

 

GORLICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

wernisaż w dniu 19 stycznia 2014 roku (niedziela), godz. 17.00

 

 

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

/oficyna dworska/

 

 

Zaaranżowana przez św. Franciszka w 1223 roku szopka bożonarodzeniowa nadal inspiruje, przybierając różnorodne formy i odcienie. Przenikają do niej tradycje regionalne nadając jej niezwykłego kolorytu. Zabarwienia te pięknie ukazały prace uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Gorlickiego, które napłynęły na Gorlicki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.

Celem konkursu było poznanie i kultywowanie obrzędowości świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną oraz utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”. Jego pokłosiem jest 169 prac z 32 placówek edukacyjnych, które można podziwiać na wystawie w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.

 

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert kolęd i pastorałek Regionalnego Zespołu „Pogórzanie” oraz inscenizacja w wykonaniu uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach.

 

wystawa czynna od 19 stycznia do 14 lutego 2014 roku