reklama
reklama
reklama
reklama

Zbliżające się imprezy i wydarzenia

16.05.2014 - JANUSZ DZIDUSZKO / rysunek „Malarstwo europejskie w miniaturach”

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 0
SłabyŚwietny 

Dyrektor Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach –  Zdzisław Tohl

Kierownik Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego „Kasztel w Szymbarku” –  Janusz Zięba

oraz Artysta

serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy:

JANUSZ DZIDUSZKO / rysunek

„Malarstwo europejskie w miniaturach”

 

16 maja 2014 (piątek) godz. 18:00

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”

 

JANUSZ  DZIDUSZKO urodził się w 1938 roku w Ustrzykach Dolnych. Po II wojnie światowej jego rodzina przesiedlona została do Sanoka, gdzie w trudnych powojennych czasach razem z braćmi zdobywał szkolną wiedzę. W 1955 roku został studentem na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po uzyskaniu dyplomu magistra inżyniera architektury, projektował kolejno – w Krakowie, Koszalinie, a od roku 1965 w Tarnowie. Po pięćdziesięciu latach projektowania tzw. „wszelkich obiektów architektonicznych” nastąpił powrót do rysunku odręcznego i malowania.

Rysowanie i malowanie Janusza Dziduszko, to odtwarzanie malarstwa europejskiego, w tym również obrazów malarzy polskich w miniaturowych wymiarach, wielce oryginalną, nigdzie nie spotykaną techniką. Swą pasję traktuje z przymrużeniem oka nazywając swe malunki „kopiami”, pastiszami lub wręcz wariacjami na temat. Prace malowane są kredkami szkolnymi, na papierze ściernym o granulacji ściernej od 100 – 320, w formach zbliżonych do „A4” lub zestawach „A4”.